Bio / Bilgiler

Welcome to the Official Website of Grup Buhara (since  2006)

Grup Buhara is a modern Turkish World Music Group from Germany.  The Group was founded in autumn 1992. Their first demo Album (Dön Sofi Dön) was released in December 1992. In April 1993 came out their debut Album (Ey Feyzi İlahi) in Germany. Six months later in October 1993, it was released in Turkey too.

Recently on many Websites our names was mentioned with other Albums. But we only released the Album "Ey Feyzi İlahi" so far....    (We have 4 unreleased Albums!)

When you want to contact us you can write in English, German, or Turkish!

E – Mail :
grupbuhara@yahoo.de

 

 

Resmi Web sitemize hoş geldiniz. (2006 yılından bu yana) Bilerek bilmeyerek yada tavsiye üzerine kapımızı tıklayanların cümlesinden Allah (c.c.) razı olsun.

Grup Buhara 1992 yılının sonbaharında Almanya Frankfurt yakınlarında olan (Dreieich) kasabasında kurulmuştur. Aralık 1992 de (Dön Sofi Dön) Demo Albümünü ve ardından Nisan 1993 de ilk resmi Albümleri (Ey Feyzi İlahi) Almanyada piyasaya sürülmüştür. Ekim 1993 de "Ey Feyzi İlahi" Albümü resmi olarak Türkiye'de yayınlanmıştır. Grup Buhara´nın bestelenmiş lakin bazılarının yalnız altyapıları yapılmış piyasaya sürülmemiş 4 albümleri daha mevcuttur.

Allah´ın Rahmeti, Bereketi, Selamı Peygamber (s.a.v.) Efendimizin şefaati üzerinize olsun.

Grup Buhara adına,

Oktay Üstünel / Almanya

E – Posta : 
grupbuhara@yahoo.de

 

Önemli Not:

Ağustos 2006 dan itibaren internet sitelerinde dolaşan ve aslında Erkan Mutlu´ya ait olan "Sonsuzluğa Hasret" 1 ve 2 albümlerini Grup Buhara diye kullanan ve pazarlayan bu siteler büyük bir yanlışlık içindeler ve kul hakkını ihlal ediyorlar! Biz Grup Buhara adına böyle albümler çıkarmadık!!

Allah (c.c.) cümlesini ve bizleride ıslah eylesin inşallah. (Amin)

Grup Buhara´nın adı resmen 1993 yılından beri Almanya´nın Frankfurt (Main) kentinde bir Alman noter tarafından üzerimize tescil edilmiştir. "Grup Buhara" ismini kullanan diğer "gruplara" buradan duyurulur !!! 

 

"Allah, dilediğini (hak edeni) Nuruna kavuşturur."

Kur'an-ı Kerim / Nur Suresi 35. Ayet Meali

 

"Dünya hissi yere ahiret hisside göklere merdivendir"

"Maksada sabırla erişilir, aceleyle değil! Sabret, doğrusunu Allah daha iyi bilir." 

"Kendi benzeri ile uçar gider her kuş. Güvercine güvercin Şahine şahin kuş."

(Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî) (k.s.) (1207 - 1273)  

 

"Duan her zaman duyulur ama, ihtiyacın kadar verilir. Sonrası öteki aleme kalır. İhtimal ki her arzunun bu alemde yerine gelmeyişi bir hikmet icabı ve senin hayrına olmaktadır. Sonra, her olan şey, Allah’ın (c.c.) kaza ve kaderine uygundur.

Arzun yerine gelmeyince Hakk’ı (c.c.) itham etme!.. Kabul olmadı diye ümitsizliğe düşme!.. Daima dua et. Kârın olmasa bile zarar da etmezsin. Hemen olmasa bile, bir zaman sonra olur. Bir Hadis-i Şerifte şöyle buyruluyor:

- “Kıyamet günü hesap defterinde insan, yaptığı ibadet haricinde bir çok iyilik bulur. Bunları bilemez, sorar, ona şöyle denir: ‘Bunlar dünyada Kabul olmayan dualarının karşılığıdır. Kader-i İlahi icabı orada yerine getirilmedi fakat sana mükafat olarak burada veriliyor’.”

 

"Allah’ın (c.c.) emri dışında kimseden bir şey alma. Yine O’nun (c.c.) emri dışında kimseye bir şey verme. Kendi hevesine kapılıp çeşitli işler yapma. Kendine bu kadar fazla güvenme. Allah’a (c.c.) güven. Mağrur olma. Sonra senden daha şerli kimseleri başına bela eder. Her şeye hakkını ver. Zalim olma. Zalim Allah’ı (c.c.) aldatamaz. Kahrından kurtulamaz. Hakk Teala (c.c.) şöyle buyurdu:

- “Biz, zalimleri birbirine düşürürüz.”

Allah’ın (c.c.) emri kat’i, askerleri kuvvetli, saltanatı sonsuzdur. Her emri, istisnasız yerine gelir. Bunlara iyice inan. Böyle bir padişahın mülkünde yaşadığını bil. O’nun (c.c.) mülkü devam eder. İlmi, bütün kainatı kuşatmıştır. Hükmü her yerde geçer. Her yaptığı işte adalet vardır. Ne yerde, ne de gökte O’ndan (c.c.) saklanan bir şey olmaz. Hiçbir zalimin kötülüğü yanına kalmaz. İnsanın kendi mevhum varlığını ortaya atması da bir zulümdür. Allah’ı (c.c.) bırakıp mahluka güvenmek de şirk olur. Nefsini ve halkı bırak yalnız Allah’a (c.c.) kul ol. Şirkin (Allaha ortak koşmak) büyük zulüm olduğunu Allah-ü Teala (c.c.), şu Ayet-i Kerimelerle bize haber verir.

- “Şirk koşma, şirk büyük zulümdur.”

- “Allah (c.c.) şirki bağışlamaz. Ondan gayrı her günahı isterse affeder.”

(Seyyid Abdülkadir Geylani) (k.s.) (1077 – 1166)